Szaleństwa Weroniki

Sutasz

Sutasz to kolejna z moich pasji. Odkryłam to całkiem niedawno. Znalazłam prosty tutoraial w internecie i tak się zaczęło :) Stopniowo doskonaliłam swoje umiejętności i teraz mogę spokojnie powiedzieć, że jestem dobra (chyba brak mi samo krytyki :P ).

Półfabrykaty z których powstanie wisior
Sutasz to technika polegająca na obszywaniu kamienia sznurkami i koralikami. Jest to bardzo pracochłonny sposób produkcji biżuterii, praca może trwać nawet kilkanaście godzin. Dzięki tej technice powstaje jednak piękna i niezwykła biżuteria, a do tego bardzo lekka. Nawet duże kolczyki są na tyle lekkie, że uszy mi cały dzień wytrzymują. 
Moja szuflada z akcesoriami do wyrobu biżuterii sutasz

Mój sutasz póki co odróżnia od "profesjonalnych" tylko to, że jeszcze używam elementów metalowych a nie srebrnych. Oczywiście istnieje możliwość dodania srebrnych bigli, ale w tej chwili nie widzę takiej potrzeby.
Stopniowo zaczęłam korzystać z coraz lepszych materiałów. Zamiast zwykłych koralików szklanych pojawia się u mnie prawie wyłącznie Toho. Z drobnych kryształków najczęściej korzystam z czeskich szklanych, szlifowanych koralików firmy Fire Polish. Moje prace stopniowo zamiast podklejać filcem zaczęłam podklejać skórą. Tak więc zapewne już wkrótce będę korzystać z srebrnych bigli i sztyftów, co zapewni najwyższą jakość moich prac. 
Gotowy komplet wykonany w tej technice
Mam nadzieje, że wam się podoba :)


3 komentarze: