Szaleństwa Weroniki

Biżuteria

biżuteria artystyczna - kolczyki w technice decoupage
Kolczyki w technice decoupage
Moja pre-biżuteria artystyczna to biżuteria wykonana w technice decoupage. Od tego pokochałam tworzenie biżuterii unikatowej, która przyciąga wzrok do tego stopnia, że ludzie pytają "gdzie to kupiłaś?". Od tej pory uwielbiam oddawać się tej kobiecej słabości i kupować coraz to nowe cudeńka do uszu czy na szyję, zwłaszcza, że największą radością jest dla mnie tworzenie tego samodzielnie.
Moja przygoda z tworzeniem artystycznej biżuterii, w takiej postaci jak aktualnie widać na blogu, zaczęła się w bardzo prosty sposób: jadąc pociągiem wypatrzyłam ogłoszenie hurtowni półfabrykatów do produkcji biżuterii. W ten sposób odkryłam jak tworzyć taką biżuterię i zaczęłam się bawić :). Początki były proste, nieskomplikowane (Biżuteria z pereł), zwykłe perły nawleczone na bardzo mocną nitkę. Potem coraz bardziej się doskonaliłam i teraz jak widać efekty są coraz ciekawsze. Czasem mam wrażenie, że brakuje mi tylko kursu na złotnika do obróbki srebra, czy złota :P. Najgorsze jest to, że głowę mam ciągle pełną pomysłów i nie nadążam z wykonaniem, kupnem, a o noszeniu już nie wspomnę. Mam tego już pełne szkatuły. Często też zdarza się, że nie realizuję niektórych projektów ze względów finansowych, gdyż dany kamień choć wspaniały jest chwilowo poza moimi możliwościami. Jednak te pomysły nie giną, rozrysowuje je sobie i opisuje, aby kiedyś wykonać. Wiele pomysłów jest równoznaczne z wielością styli: od krzykliwych "oryginalnych" po klasyczną często prostotę. W takim misz-maszu każda kobieta znajdzie coś dla siebie, na każdą okazję.
biżuteria artystyczna - korale (połączenie półfabrykatów z decoupage)
Jedne z lepszych korali, wg mnie :)
Półfabrykaty, z których powstaje taka biżuteria  to ogólnie mówiąc metalowe lub srebrne elementy które są podstawą każdej biżuterii, jak zapięcia, bigle, szpilki, kulki, nakładki, itd. Do tego wykorzystuje różne materiały ozdobne: kamienie półszlachetne, perły, czy szklane koraliki, wszystko co jest dostępne i wpadnie mi w oko, także drewno i elementy zdobione decoupage. Z tego właśnie powstają moje kolczyki, wisiorki, czy korale.
materiały do wyrobu biżuterii artystycznej - elementy srebrne i metalowe (półfabrykaty)
Na zdjęciu znajdują się następujące półfabrykaty:
 1. czarny sznurek o średnicy 1 mm;
 2. szpilki 3 cm z oczkiem;
 3. kołeczka zaciskowe 7 mm;
 4. przekładki typu słoneczka;
 5. różne nakładki/czapeczki na koraliki do kolczyków;
 6. elementy ozdobne: przekładki typu różyczki i kwiatki oraz oliwki metalowe;
 7. rurki skręcone oraz łuki
 8. zapięcia typu federing;
 9. końcówki do linek otwarte;
 10. różne typy bigli,  otwarte i dwie wielkości zamkniętych;
 11. linka stalowa;
 12. narzędzia - szczypce bociany z tyłu (z odzysku z dziadka warsztatu :) ) i szczypce okrągłe tnące z przodu.
materiały do wyrobu biżuterii artystycznej - elementy ozdobne, masa perłowa, perły szklane (półfabrykaty)
Elementy ozdobne: masa perłowa i perły szklane
Taka metoda daje wiele możliwości łączenia ze sobą pięknych kamieni, oprawiana ich według uznania. Nie jest to zbyt trudne, wystarczy dobre oko, i zręczne ręce. Wyginanie, zaginanie szpilek wymaga pewnej wprawy. Najważniejsza jest jednak wyobraźnia i pomysłowość, pozwalająca ze zwykłej kuleczki np. howlitu stworzyć coś naprawdę niesamowitego.  

biżuteria artystyczna - korale z półfabrykatów
Najnowszy element mojej kolekcji
Łącząc takie elementy w sposób niezwykły i według mojego uznania powstaje biżuteria artystyczna. Oryginalna, piękna, wyjątkowa...