Szaleństwa Weroniki

Szycie

szycie - resztki materiałów
Resztki materiałów
Coś co zawsze podziwiałam stało się moją nową pasją. Szyje od niedawna. Pewnego dnia babcia stwierdziła, że ktoś w końcu musi ją zastąpić i posadziła mnie do maszyny. Właściwie pokazała mi tylko jak nawlekać igłę w maszynie i szyłam :P Potem w miarę problemów babcia pokazywała mi jak je rozwiązywać. Moim błędem jest to, że uczę się na swoich porażkach, tylko w ostateczności prosząc o pomoc. Na szczęście raczej mi się udaje, a nawet jak nie to nie widać :D. Kiedy w końcu przekonałam się, że szycie nie jest takie straszne jak się wydaje, a jedynie mozolne i czasochłonne stało się moją nową pasją. Babcia, była krawcowa dość się już w życiu naszyła i czasem nie może patrzeć jak z zapałem szyje całymi dniami. Śmieje się ze mnie wciąż powtarzając "Co robi parszywa? Zprówa i zszywa". Potrafię całymi dniami siedzieć przy maszynie. 
szycie - materiały na spódnice
Materiały na spódnice
szycie - materiały na torebki
Materiały na torebki

szycie - ozdobna poszewka brązowa jasna
Ozdobna poszewka brązowa jasna
Moje początki to szycie poduszek (40x40). Pierwsze były trzy poszewki pościelowe, potem poduszki ozdobne. Łącznie jakieś 18 poszewek. Mój pokój jest dosłownie zawalony poduszkami w brązie i pomarańczy. Wszystko przez remont, który spowodował, że wszystko dopasowywaliśmy i nadawaliśmy przytulności wnętrzu.
Potem naszło mnie na torebki i futerały. Uszyłam dwa futerały na PSP dla mojego chłopaka i futerały na telefony dla kuzyna i siebie. Tyle z rzeczy prostych, a o podszywaniu spodni nie wspomnę :) Później już bardziej artystycznie co widać w postach:
Obym tylko dalej miała tyle czasu na szycie, bo bardzo to lubię i mam już nowe pomysły. Marzy mi się plisowana spódnica w kratę. a także z resztek materiałów poszyłabym woreczki na prezenty lub drobiazgi.